Solid Edge
Solid Edge

Solid Edge Dosya Yönetim Sistemi

Yeni Dahili Dosya Yönetim Sistemi Solid Edge ST9 ile birlikte gelir.

“Nesnelerin İnterneti” kavramı Endüstri 4.0 ile birlikte yükselirken, kompleks elektronik parçaların ürünlerin içerisine gömülmesiyle bütün dosyaların yönetimini daha da zorlaştırır hale gelmiştir. Bu karmaşıklığı telafi edebilmek için Solid Edge ST9, şimdi üreticilerin kendi ürünleriyle ilgili verilerin yüklerini ortadan kaldıracak dâhili dosya yönetim sistemiyle gelmektedir.

Bu yeni çözüm ile firmalar Microsoft SQL Server ya da SharePoint gibi server yazılımlarının satın alınıp kurulmasından, bakım maliyetlerinden kaçınmış olurlar. Dosya adlarını, dosya linklerini ve dosya özelliklerini izlemek için Windows’ un “ yerel arama” özelliğini kullanmak yeterlidir. Basit bir indekslemeden hemen sonra dosyalar hızlıca bulunabilecek hale gelirler. Bu yeni sistemin en güzel yanlarından biri de şüphesiz IT bilgisine ve işlemlerine ihtiyacının olmamasıdır. Bu da orta ve küçük ölçekli işletmeler için ekstra maliyet gerektirmemesi anlamına gelir.

Solid Edge Dahili Dosya Yönetim Sistemi

Solid Edge Dahili Dosya yönetim sistemiyle revizyonların yönetimi çok kolay ve anlık dosya aramaları çok hızlıdır.

Solid Edge “Dâhili Dosya Yönetim” sistemi ile CAD dosyalarının hızla büyüyen hacimleri ile çalışırken firmalara mükemmel yetenekler kazandırır. Kurulumu şaşırtıcı ölçüde hızlıdır. Sadece Solid Edge dosyalarınızın depolandığı klasörleri indekslemeniz yeterlidir. IT biriminden bir uzmana, herhangi bir veri tabanı (server) yazılımına ihtiyacınız yoktur. Böylece bu yazılımlara ödenen bakım maliyetlerinden de kurtulmuş olursunuz.

Bu dâhili dosya yönetim sisteminin yeteneklerini kullanarak; dosyalarınızın ve imalat süreçlerinizin kontrolünü elinize alır, imalatta daha az hata yaparsınız. Ayrıca gerektiği zaman elinizdeki daha tutarlı dosyalarla Teamcenter’ a çok hızlı bir şekilde geçiş yapıp, entegrasyon sürecini kısaltırsınız.

Faydaları:

  • Hızlı kurulum, hiçbir veri tabanı yazılımına ihtiyaç yoktur.
  • Veri tabanı yazılımı olmadığı için bakım maliyeti yoktur.
  • Dâhili anlık hızlı arama özelliği ve dosya özelliklerinin yönetimi.
  • Kolay revizyon ve dosya sürümü yönetimi.
  • Esnek dosyalama sistemi.

Ölçeklendirilebilir Data Yönetimi (PDM/PLM Çözümleri)

Solid Edge ST9 içerisindeki dahili veri yönetim sistemi ( Built-in PDM) ile anlık dosya aramalarını, revizyon kontrollerini, versiyon yönetimlerini kolayca yapın.

Ayrıca Solid Edge ST9 Teamcenter entegrasyonu ile firmaların ihtiyaçlarına göre ölçeklendirilebilen, çok kısa sürelerde hazır hale getirilip çalıştırılabilen ve ilerde yeni ihtiyaçlara göre PLM yeteneklerinin genişletilebildiği esnekliği de kullanıcılarına sunuyor.